GOK-UMWegrow.png_0733dbc913fcc64e4768c963a23eb2d5
Aktualności
grafika
Pojemnik na elektroodpady
12.02.2019
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Drogi mieszkańcu!

Masz w domu niedziałające telefony, tablety, stare dyski twarde lub inny drobny sprzęt elektroniczny? Nie wiesz co z nimi zrobić?

Od listopada w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Wyszyńskiego 1 stoi specjalny pojemnik, do którego możesz oddać drobne zużyte  urządzenia elektroniczne, które posłużą następnie jako źródło surowców do produkcji nowych urządzeń.

Warto pamiętać, że materiały, z których zbudowane są elektrośmieci, zawierają szkodliwe dla środowiska substancje i niewłaściwy demontaż lub wyrzucenie ich np. do lasu może spowodować zanieczyszczenie gleby i wód gruntowych.


Wrzucając stary telefon do naszego pojemnika nie tylko pozbywasz sie go, ale także chronisz środowisko. Oddając zużyty sprzęt elektroniczny zapobiegasz uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś wypełniasz zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu. Tym samym troszczysz się o los i zdrowie przyszłych pokoleń, ograniczasz szkodliwy wpływ na naturalne środowisko, zmniejszasz liczbę i masę odpadów oraz i propagujesz nowoczesne myślenie o segregacji i recyklingu, który powinien odnosić się do wszystkich opakowań i sprzętów użytkowanych na co dzień.

Zanim oddasz telefon tablet lub inne urżadzenie wyjmij z nich kartę SIM. oraz usuń wszytskie ważne dane, kontakty i hasła.

Pamiętaj !!!

 Urządzeń elektronicznych nie wolno wyrzucać do śmieci, są niebezpieczne dla środowiska!

Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Pogoda Węgrów z serwisu