GOK-UMWegrow.png_0733dbc913fcc64e4768c963a23eb2d5
Aktualności
grafika
Przedszkolaki w "Sorciku"
07.02.2022
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W dniu 26 stycznia 2022r. przedszkolaki z Przedszkola nr 3 im. Marii Konopnickiej w Węgrowie odwiedziły Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych „SORCIK” przy ulicy Prostej 5 w Węgrowie.

Większość dzieci po raz pierwszy mogła zobaczyć jak wygląda i do czego służy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały, o tym jakie odpady można tu przywieźć i czego nie wolno wrzucać do kosza w domu. Z lekkim niedowierzaniem słuchały o tym, że elektrośmieci to nie tylko stare telewizory, radia i komputery, ale także ich popsute zabawki na baterie.

Dowiedziały się co to jest i jak działa prasokontener, jak przechowuje się np. baterie i żarówki, oraz ile czasu potrzeba, aby rozłożyła się torba foliowa.

Zachęcamy kolejne grupy szkolne i przedszkolne do wizyty w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów „SORCIK”, ponieważ  można tu nie tylko zostawić odpady lub przedmioty, które nie są nam już potrzebne, ale również dowiedzieć się dlaczego dbanie o środowisko jest takie ważne i jak prawidłowo postępować z odpadami komunalnymi.

 

 

foto: (arch. Przedszkola nr 3 w Węgrowie)

Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Pogoda Węgrów z serwisu